Balçiftliği Yüksekova Süzme Çiçek Balı 330Gr  Süzme Bal
Balçiftliği Yüksekova Süzme Çiçek Balı 330Gr  Süzme Bal
Balçiftliği Yüksekova Süzme Çiçek Balı 330Gr  Süzme Bal
Balçiftliği Yüksekova Süzme Çiçek Balı 330Gr  Süzme Bal

Balçiftliği Yüksekova Süzme Çiçek Balı 330Gr

0,00
Fiyat : ₺200,00(KDV Dahil)
ADET :

Balçiftliği Yüksekova Süzme Çiçek Balı

Hakkari Yüksekova’nın yüksek yaylalarından elde edilen Balçiftliği Yüksekova Süzme Çiçek Balı, yoğun çiçek kokusu, açık renngi ve doğallığı ile ön plana çıkmaktadır. 

Rakımı 1800-2000 m dağlık bir bölge olan Yüksekova’da dünyada yalnızca bu dağlarda yetişen Hakkari çöven otu, Sat Dağı mürdümüğü ve fiği, parıltılı fiğ, pelemiri, dikeni ile Hakkari papatyası yetişiyor. Ayrıca endemik bitkiler olan Yüksekova geveni ile Hakkari yabanarmudu da bu bala lezzet katıyor.

Arıcılardan kalite kontrol ve orijin doğrulama analizleri yapılarak satın alınan bu bal sayesinde kahvaltılarınıza farklı bir lezzet katabilirsiniz.Baharın gelişi ile Anadolu’nun yaylalarında hiçbir parfümde bulamayacağınız kokulara sahip renk renk çiçekler açar. Arıcılarımız en güzel yaylara kovanlarını bırakırlar. İşte Balçiftliği Çiçek Balı’nın hikayesi de bu şekilde başlar.

Arılar çiçeklerin salgıladığı ve balın ana kaynağı olan nektarı toplayıp bal midelerinde saklarlar. Sonrasında peteklere bırakılan bu nektarları işçi arılar tekrar içer ve bırakırlar. Bu sayede balı kendi enzimleri ile birleştirerek besin içeriği yüksek bir lezzet ortaya çıkarırlar. İşçi arıların kanat çırpmasıyla da peteklerdeki nektarların suyu uçurulur ve olgunlaştırılır.

Balçiftliği Süzme Çiçek Balı’nın kristalize olması doğal bir durumdur.

Arıcılarımızın özenle hazırladığı bizim de titizlikle laboratuvarımızda kontrol etiğimiz en doğal haliyle sofralarınıza taşıdığımız Balçiftliği Süzme Çiçek Balı’nın ise bilinen birçok faydası mevcuttur. Cilt sağlığı için uzun yıllardır kullanıldığı gibi içerdiği antioksidan bileşikler nedeniyle de yaşlanma karşıtı bir özelliğe olduğu bilinir. Yaraların iyileşmesine ve bakteri oluşumunu önlemeye yardımcı olduğu. Bunun yanı sıra Tüketildiğinde kandaki şeker oranını arttırmayan bir miktar çiçek balını, bir bardak suyla karıştırıp içtiğinizde bağırsaklarda toksin birikmesini, damar tıkanıklığını engellediği söylenir. Antibiyotik özelliğe sahip olmasıyla da bağışıklık sisteminizi güçlendirmenizde fayda sağlar.

Balçiftliği Balı’nın sunduğu çiçek balı kovandaki gibi en doğal haliyle sizlere bir tık uzakta!

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR