Hikayemiz

Balçiftliği hikayesi 1980’li yıllarda Kahramanmaraş Andırın’dan Adana’ya gelen Mehmet Eynallı’nın yıllarını vermiş olduğu bal ve arı ürünleri üzerine yaptığı çalışmalar neticesidir. Firma sahibi Mehmet Eynallı liseli yıllarında geldiği Adana ‘da bal ve arıya olan merakıyla başlıyor serüvenimiz. O yıllarda hem imkansızlık hem tecrübesizlik elbette zor oluyor. Fakat azimli duruşu arıya olan sevgisi ve merakıyla devam ediyor işinde ilerlemeye. Kendine ilke edindiği doğruluk, dürüstlük, sürdürülebilir ürün tedariği, müşteri memnuniyeti ve arıcının ona olan güveniyle geliyor bu günlere. Arıyı, arıcılığı insan yaşamının devamlılığının sağlanmasında ne kadar önemli olduğunu her yerde dile getirip savunuyor. Ve hiçbir zaman yaptığı işe hile eklemeden doğadan ne nasıl çıkıyorsa o şekilde müşterilerine sunmaya devam ediyor. Çalışıyor çabalıyor ve Türkiye’de toplam tahmini sayıyla işinde profesyonel 250-300 arıcı aileyle çalışma potansiyeline erişiyor.

Başlarda toptan olarak çalıştığımız sektörde daha sonra yoğun talep üzerine şubeleşerek perakende sektöründe de varlığımızı ispatlıyoruz. Türkiye’nin önemli bal paketleme firmalarının Balçiftliği’ne olan güveni bal tedarik konusunda bizleri daha da geliştiriyor. Birçok bal paketleyici firmaya bal ve arı ürünleri tedariğimiz devamlılığını sürdürüyor. İlk üretici arıcıyla diyaloğumuzu sıkı tutup sektörün nabzını sürekli dinç tutuyoruz. Tedarik ettiğimiz bal ve arı ürünlerini önce bölgesel olarak iyi seçiyor, en verimli, besin değeri en yüksek, nadide çiçeklerin ve flora zengini bölgelerde üretim yapan arıcılarımızla çalışıyoruz. Tedarik ettiğimiz tüm ürünleri önce deneyimsel anlamda daha sonra laboratuvar ortamında testlerden geçirip, Tarım ve Orman Bakanlığı’mızın ve Türk Gıda Kodeksi tebliğine uygun olan ürünleri bünyemize alıyoruz.

Firma sahibi Mehmet Eynallı kendi tecrübelerini üç oğluna da aktarmış ve onları da kendisi gibi çekirdekten yetiştirmiştir. Oğullarının yetişmesi ile ürün yelpazesini genişleten Balçiftliği ailesi bal ve arı ürünlerindeki tecrübesine ilaveten süt ve süt ürünleri, doğal bitkiler, reçeller, pekmezler ve her türlü temel gıda ürünleri çeşitliliğiyle müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor.

Bu şekilde Balçiftliği markamızla beraber Balçiftliği Gurme’yi de oluşturduk. Adana ve çevresinde birçok noktayla çalışıyor ürünlerimizi müşterilerimizin en kolay ulaşacağı şekilde birçok yere ulaştırıyoruz. Adana’da perakende üç şube artı bir de merkez tesis olmak üzere dört noktayla hayatını devam ettiren Balçiftliği Gurme artık online pazarda da yerini aldı.

 

Gelişmiş ve gelişmekte olan son teknolojiye ayak uyduran Balçiftliği Gurme, doğadan çıkan ürünleri doğal haliyle müşterilerinin beğenisine sunmaya devam ediyor.

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR