Balçiftliği Kestane Balı 850Gr  Süzme Bal
Balçiftliği Kestane Balı 850Gr  Süzme Bal
Balçiftliği Kestane Balı 850Gr  Süzme Bal
Balçiftliği Kestane Balı 850Gr  Süzme Bal

Balçiftliği Kestane Balı 850Gr

5,00
Fiyat : ₺850,00(KDV Dahil)
ADET :

Balçiftliği Kestane Balı

7’den 70’e herkesin severek tükettiği Kestane. Karadeniz’in muhteşem florasından biri olan kestane ağacı, mayıs sonunda çiçeklenmeye başlar. Arıcılarımız bu ağacın şifa deposu olan Balçiftliği Kestane Balı’nı sizlerin sofralarından eksik etmemek için kovanlarını kestane ağaçlarının olduğu bölgelere bırakırlar. Arılar kestane ağacı çiçeklerinin özünü alıp Balçiftliği Kestane Balı’nı üretirler.

Daha koyu renkli ve kıvamlı olmasıyla diğer ballardan oldukça kolay ayırt edilirler. Hafif buruk ve acımsı bir tada sahiptir.

Isıl işlem görmediği ve filtre edilmediği için, vitaminler, enzimler, antioksidan, antimikrobiyal maddeler ve polen içeriğinden de hiçbir şey kaybetmemiştir. Bu nedenle Çiçek Ballarının kristalize olması doğal bir durumdur.

Özellikle kış hastalıklarına hızlıca çözüm olan Balçiftliği Kestane Balı, kesilmeyen öksürüğü de tedavi edilmesinde fayda sağlar. Balgam söktürücü bir özelliğe sahiptir. Vücudun hastalıklara karşı direncini arttırmasında önemli rol oynar. Mideyi rahatlatmada ve bağırsaklarınızın düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Arılar çiçeklerin salgıladığı ve balın ana kaynağı olan nektarı toplayıp bal midelerinde saklarlar. Sonrasında peteklere bırakılan bu nektarları işçi arılar tekrar içer ve bırakırlar. Bu sayede balı kendi enzimleri ile birleştirerek besin içeriği yüksek bir lezzet ortaya çıkarırlar. İşçi arıların kanat çırpmasıyla da peteklerdeki nektarların suyu uçurulur ve olgunlaştırılır.

Balçiftliği Süzme Çiçek Balı’nın kristalize olması doğal bir durumdur.

Arıcılarımızın özenle hazırladığı bizim de titizlikle laboratuvarımızda kontrol etiğimiz en doğal haliyle sofralarınıza taşıdığımız Balçiftliği Süzme Çiçek Balı’nın ise bilinen birçok faydası mevcuttur. Cilt sağlığı için uzun yıllardır kullanıldığı gibi içerdiği antioksidan bileşikler nedeniyle de yaşlanma karşıtı bir özelliğe olduğu bilinir. Yaraların iyileşmesine ve bakteri oluşumunu önlemeye yardımcı olduğu. Bunun yanı sıra Tüketildiğinde kandaki şeker oranını arttırmayan bir miktar çiçek balını, bir bardak suyla karıştırıp içtiğinizde bağırsaklarda toksin birikmesini, damar tıkanıklığını engellediği söylenir. Antibiyotik özelliğe sahip olmasıyla da bağışıklık sisteminizi güçlendirmenizde fayda sağlar.

 

Balçiftliği’nin sunduğu çiçek balı kovandaki gibi en doğal haliyle sizlere bir tık uzakta!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR