Balçiftliği Süzme Çam Balı 330Gr  Süzme Bal
Balçiftliği Süzme Çam Balı 330Gr  Süzme Bal
Balçiftliği Süzme Çam Balı 330Gr  Süzme Bal

Balçiftliği Süzme Çam Balı 330Gr

0,00
Fiyat : ₺199,00(KDV Dahil)
ADET :

Balçiftliği Çam Balı

Dünyada üretiminin çoğunluğu Muğla ve çevresinde yapılan çam balını arılar çiçek poleninden değil, Balçiftliğiimizin ve çevresinin iklimine özgü bazı çam ağacı türlerinde yaşayan çam pamuklu böceğinin (halk arasında basra böceği) salgısını kullanarak üretir. Dünya çam balı üretiminin %90’ı Ege bölgesinde arıcılarımız tarafından özenle işlenerek siz lezzet tutkunlarının sofralarını süslüyoruz.

Çam balının yolculuğu basra böceklerinin çam ağacı öz suyunu emmesiyle başlar. Arılar bu böceklerin oluşturduğu renksiz salgıyı, çam ormanlarımızda dolaşarak alırlar. Kovana gidene kadar bünyelerindeki salgıyı kendinden kattığı enzimlerle işleyen arılar, peteklerde suyunu uçurarak olgunlaştırır ve bunun sonucunda mineral bakımından oldukça zengin olan Balçiftliği Çam Balı elde edilir.

Arıcılarımızın özenle hazırlayarak bizim de titizlikle laboratuvarımızda kontrol ederek sofralarınıza sunduğumuz Balçiftliği Çam Balı’nın rengi çoğu Balçiftliği Çiçek Ballarından daha koyudur. Kristalleşmeden uzun süre saklanabilmesiyle birlikte tadı ve kokusuyla da eşsiz bir özelliğe sahiptir. Boğazda yakıcı bir his bırakmaz, daha az tatlıdır. Sindirim sistemine ve solunum yollarına olan yararları da tıpta kabul görmüştür. Balçiftliği Çiçek ballarından daha fazla mineral, enzim ve aminoasit içerir. Demir eksikliği ve benzeri durumlarda çocukların sağlıklı gelişimi için Balçiftliği Çam Balı tüketmesinde yarar vardır. Her sabah bir bardak ılık su ile karıştırılarak içildiğinde kilo vermeye yardımcı olur. Saçları besler, yorgunluk ve halsizliğe iyi geldiği söylenmektedir.

Egenin eşsiz kızıl çamlarından gelen kendine has reçinemsi tadı, hoş kokusu ve enfes tadıyla harmanlanmış, alanında uzman ekibi ve kalitesi ile Balçiftliği Çam Balını, Balçiftliği ayrıcalığı ile sizlere sunuyoruz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR