Balçiftliği Bingöl Süzme Çiçek Balı 330 Gr  Süzme Bal
Balçiftliği Bingöl Süzme Çiçek Balı 330 Gr  Süzme Bal
Balçiftliği Bingöl Süzme Çiçek Balı 330 Gr  Süzme Bal
Balçiftliği Bingöl Süzme Çiçek Balı 330 Gr  Süzme Bal

Balçiftliği Bingöl Süzme Çiçek Balı 330 Gr

5,00
Fiyat : ₺165,00(KDV Dahil)
ADET :

Balçiftliği Bingöl Süzme Çiçek Balı

Bingöl ilinin yüksek yaylalarından elde edilen Balçiftliği Bingöl Süzme Çiçek Balı, yoğun çiçek kokusu ve doğallığı ile ön plana çıkmaktadır. 


Bingöl Dağlarında yaklaşık 1000 çeşit yabani çiçekli bitki türünün yetiştiği zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Bingöl balı yörenin farklı yükseklikteki yayla ve ovalarında yetişen çok sayıda bitkinin aromasını, tadını ve polenlerini içeriyor. Bunlardan yedi geven türü ile yabani erik, yörenin ballı bitkiler florasının önemli bitkilerini oluştuyor ve bu balın kendine has lezzete sahip olmasını sağlıyor.

Arıcılardan alınan tüm ballarımız son sistem laboratuvarlarda analizlere tabii tutulur ve analiz sonucunda uygun olan ballar paketlenir ve siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulur.

Baharın gelişi ile Anadolu’nun yaylalarında hiçbir parfümde bulamayacağınız kokulara sahip renk renk çiçekler açar. Arıcılarımız en güzel yaylara kovanlarını bırakırlar. İşte Balçiftliği Çiçek Balı’nın hikayesi de bu şekilde başlar.

Arılar çiçeklerin salgıladığı ve balın ana kaynağı olan nektarı toplayıp bal midelerinde saklarlar. Sonrasında peteklere bırakılan bu nektarları işçi arılar tekrar içer ve bırakırlar. Bu sayede balı kendi enzimleri ile birleştirerek besin içeriği yüksek bir lezzet ortaya çıkarırlar. İşçi arıların kanat çırpmasıyla da peteklerdeki nektarların suyu uçurulur ve olgunlaştırılır.

Balçiftliği Süzme Çiçek Balı’nın kristalize olması doğal bir durumdur.

Arıcılarımızın özenle hazırladığı bizim de titizlikle laboratuvarımızda kontrol etiğimiz en doğal haliyle sofralarınıza taşıdığımız Balçiftliği Süzme Çiçek Balı’nın ise bilinen birçok faydası mevcuttur. Cilt sağlığı için uzun yıllardır kullanıldığı gibi içerdiği antioksidan bileşikler nedeniyle de yaşlanma karşıtı bir özelliğe olduğu bilinir. Yaraların iyileşmesine ve bakteri oluşumunu önlemeye yardımcı olduğu. Bunun yanı sıra Tüketildiğinde kandaki şeker oranını arttırmayan bir miktar çiçek balını, bir bardak suyla karıştırıp içtiğinizde bağırsaklarda toksin birikmesini, damar tıkanıklığını engellediği söylenir. Antibiyotik özelliğe sahip olmasıyla da bağışıklık sisteminizi güçlendirmenizde fayda sağlar.

Balçiftliği Balı’nın sunduğu çiçek balı kovandaki gibi en doğal haliyle sizlere bir tık uzakta!

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR