Balçiftliği Sıvı Propolis 20 Ml  Karışım Polen Propolis
Balçiftliği Sıvı Propolis 20 Ml  Karışım Polen Propolis
Balçiftliği Sıvı Propolis 20 Ml  Karışım Polen Propolis
Balçiftliği Sıvı Propolis 20 Ml  Karışım Polen Propolis
Balçiftliği Sıvı Propolis 20 Ml
Balçiftliği Sıvı Propolis 20 Ml

Balçiftliği Sıvı Propolis 20 Ml

5,00
Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)

Balçiftliği Su Bazlı Sıvı Propolis 20 Ml

*İlaç Değildir

 

ADET :
  • İLAÇ DEĞİLDİR.
  • HASTALIKLARIN ÖNLENMESİ VEYA TEDAVİ EDİLMESİ AMACIYLA KULLANILMAZ.
  • HAMİLELİK VE EMZİRME DÖNEMİ İLE HASTALIK VEYA İLAÇ KULLANILMASI DURUMUNDA DOKTORUNUZA DANIŞIN.
  • ARI ÜRÜNLERİNE ALERJİSİ OLAN KİŞİLERDE ALERJİK REAKSİYON YAPABİLİR.

 

Propolis, kovanların kaplanması, steril bir ortam oluşturulması, Virüs, bakteri, mantar, çeşitli mikroplar ile hastalıklar gibi predatörlerden koloniyi ve balı korumak i.in arılar tarafından bitkilerin tomurcuk ve sürgünlerinde bulunan reçineleri arka aykları ve üst çenelerini kullanarak aldığı, ağızlarında nemlendirerek yumuşattığı ve ağızlarından salgıladıkları bazı enzimleri de katarak pelet haline getirdikleri mucizevi bir üründür. Propolis, mükemmel ve doğal bir gıda takviyesidir. Kelime anlamı olarak "PROPOLİS" eski kaynaklarda bal arılarının kovan savynması anlamına gelmektedir. Yapılan bilimsel çalışmalardai PROPOLİS içeriğinde birçok doğal organil bileşenler, mineraller, aminoasitler, vitaminler ve proteinler bulunmuştur.

Bu yapısı ile birçok ilacın aktif maddesi olan flavonoidler, antioksidanlar, biyolojik aktiviteye sahip maddeler ile antibiyotik, antimikotik, antiviral etkili maddeleri bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca potasyum, kalsiyum, fosfor, sodyum, magnezyum, kükürt, klor, antimon, kobalt, çinko, silikon, vanadyum, demir, manganez, stronsiyum, selenyum, zirkonyum gibi 50'den fazla minareller ile B1, B2, B6, A, E vitaminleri ve 17 tane aminoasit (serin,asparagik asit, glutamik asit, lösin, treonin, valin, arginin vb.) bulunmaktadır 

 Anti-inflamatör, anti-ülser, lokal anestetik, antitümör ve bağışıklığı uyarıcı gibi çok sayıda yararlı biyolojik aktivite özelliğinden dolayı tıp, apiterapi, sağlık besini ve biyokozmetik alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Propolis Nasıl Kullanılır:  

Propolis gıda takviyesi olarak yetişkinlerde 20 damla ve çocuklarda 10 damla şeklindedir.

Gargara Şeklinde Kullanımı:

Ağız kokuları, diş plakası çürümeyle ilgili problemlerde veya sadece diş hijyeni için bir tatlı kaşığı ılık suya bir çay kaşığı propolis konularak karıştırılıp, bir kaç dakika sabah akşam gargara yapılarak yutulur (alerjisi olanların yutmaması tavsiye edilir).

İçilerek Kullanımı:

Yetişkinler için: Günde iki defa (sabah aç, akşam tok) 20'şer damla su ile karıştırılarak kullanılabilir. Hastalık durumlarında dört katına kadar doktor kontrolünde çıkartılabilir.

Çocuklar İçin: Çocukların alerji durumlarına bakılarak doktor tavsiyesiyle kullanılması şartıyla yarım bardak su içine 10 damla propolis eklenerek günde iki defa kullanılması uygundur.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR